Skip to main content

Już w następny poniedziałek (23 października) rozpoczną się pierwsze roboty budowlane w centrum miasta. Kierowcy pojadą objazdami. Remont przejdzie jezdnia i sieci podziemne. Powstaną drogi dla rowerów, nowe chodniki i miejsca parkingowe.

Od poniedziałku (23 października) rozpocznie się przebudowa centrum Sycowa.

Dla kierowców zamknięty zostanie odcinek od ul. Wojska Polskiego do pl. Królowej Jadwigi przez pl. Wolności i ul. ks Wincentego Rudy.

Kierowcy pojadą objazdami:

  • Ruch lokalny odbędzie się ul. Jana Pawła II przez pl. Wolności, ul. ks. Jana Gorczycy do pl. Królowej Jadwigi. Na tym odcinku obowiązywać będzie ruch wahadłowy z tymczasową sygnalizacją świetlną.
  • Dodatkowo objazd zostanie skierowany na ul. Komorowską i Daszyńskiego do ul. Wrocławskiej.

Pojazdy powyżej 3,5 ton będzie obowiązywał zakaz wjazdu do miasta. Zostaną skierowane poza obszar miasta już na węzłach trasy S8.

Nowy rynek w Sycowie

Jesteśmy w przededniu historycznej chwili, która zmieni nasze miasto na co najmniej kilka pokoleń. Przebudowa centrum Sycowa to dla nas ogromne wyzwanie, ale również szansa na jeszcze szybszy rozwój całego miastazaznacza burmistrz Sycowa Dariusz Maniak.

Przebudowana zostanie sieć wodno-kanalizacyjna, która jest w bardzo złym w stanie. Zmodernizowane zostaną także istniejące ciągi komunikacyjne, a także powstaną bezpieczne chodniki i nowe ścieżki rowerowe.

Zakończenie prac na pierwszym etapie planowane jest na II kwartał 2024 roku.

Koszt przebudowy centrum miasta to 22 mln zł, które pochodzą z budżetu gminy i otrzymanego dofinansowania w ramach rządowego programu „Polski Ład”. Zakończenie inwestycji planowane jest w połowie 2025 roku.

Często zadawane pytania

 1. Jak będą wyglądały dostawy do sklepów? 

Współpracujemy z Generalnym Wykonawcą, aby zapewnić ciągłość dostaw do Państwa sklepów i zakładów usługowych. O wszelkich ograniczeniach i czasie ich obowiązywania będzie decydował Kierownik Budowy. Przedsiębiorcy prowadzący działalność w lokalach, do których dojazd będzie utrudniony, będą o tym informowani z odpowiednim wyprzedzeniem.

 2. Jak będzie wyglądał dojazd dla mieszkańców. Czy będzie zmienione oznakowanie/ drogi jednokierunkowe? 

Uczestnicy ruchu będą zobowiązani do stosowania się do nowego oznakowania, wynikającego z tymczasowej organizacji ruchu. Na każdym etapie prac Wykonawca ma obowiązek zapewnić dostęp mieszkańców do swoich posesji. Ze strony Urzędu dołożymy wszelkich starań, aby zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców centrum.

 3. Jak będzie wyglądał dojazd do kościoła przy Wałowej?

Dojazd do kościoła będzie możliwy od ulicy Kościelnej, która nie jest objęta przebudową.

 4. Jak będzie wyglądał dojazd dla służb ratowniczych? 

Bezpieczeństwo mieszkańców jest naszym priorytetem i ściśle współpracujemy z lokalnymi jednostkami. Służby ratunkowe wiedzą o obowiązywaniu tymczasowej organizacji ruchu i na bieżąco będą informowane o kolejnych zmianach. …

 5. Jakie będzie oznakowanie dla TIRów na trasie z Namysłowa i Ostrzeszowa? 

Kierowcy pojazdów ciężarowych na trasie z Namysłowa i Ostrzeszowa będą kierowani objazdem przed rondem na ulicy Kolejowej, z Ostrzeszowa przed skrzyżowaniem z ul. Kępińską. Lokalni dostawcy pojadą przez ul. Daszyńskiego i Komorowską lub tranzyt przez drogę S8.

 6. Jak będzie wyglądał ruch ul. Jana Pawła II i ks.Gorczycy? (wahadłowy, dwukierunkowy, światła?) 

Ruch na odcinku ul. Jana Pawła – Plac Wolności – ks. Gorczycy będzie odbywał się dwukierunkowo bez tzw. “wahadeł” i sygnalizacji świetlnej.

 7. Czy sygnalizacja na skrzyżowaniu Mickiewicza, Komorowskiej, Waryńskiego będzie zmieniona?

Zatwierdzona tymczasowa organizacja ruchu nie zakłada zmian w funkcjonowaniu  sygnalizacji świetlnej.

 8. Czy będzie zmiana pierwszeństwa na skrzyżowaniu – Wrocławskiej/ 1 Maja/ Daszyńskiego? 

Zatwierdzona tymczasowa organizacja ruchu nie zakłada zmian w pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu.

 9. Czy będzie zmiana miejsc parkingowych/ postojowych w obszarze przebudowy? 

Tymczasowa organizacja ruchu zmieni dostępność miejsc parkingowych i postojowych. W obszarze prac nie będzie możliwości pozostawienia pojazdu. O wszelkich zmianach na bieżąco będa informowani mieszkańcy za pośrednictwem Urzędu oraz Kierownika Budowy.